Białogóra – letnisko nad morzem

białogóraBiałogóra – Letnisko nad morzem jest mniej znane od nieodleglych Dębek czy Karwii. To nieduża, ale pręznie rozwijająca się miejscowość wyrosła na skraju Wierzchucińskich Błot.

Największa atrakcja Białogóry stanowi oczywiście szeroka, piaszczysta plaża, oddzielona od wioski 800-metrowym pasem lasu sosnowego(raju dla grzybiarzy, amatorów borowików) i wydm. Okolo 2,5 km na północny wschód od wsi znajduje się najwyższa, dziś zalesiona, a ongiś piaszczysta biała wydma, od której wzięła nazwę miejscowość.
Niedaleko morza leży rezerwat ” Białogóra ” (211 ha) chroniący nadmorski las bagienny oraz bór bażynowy. To jedno z dwóch miejsc w Polsce, gdzie rośnie roślinność należąca do atlantyckiej.

Rozrywka i Rekreacja
Do letnich imprez zaliczyć wypada przede wszystkim, organizowany w lipcu „Festyn Środka Lata” oraz na początku sierpnia „Sport i Kultura na plaży”. Można także odwiedzić stadnine koni, w której można się nauczyć jazdy konnej i wybrać się na spacer brzegiem plaży w „siodle”.

Dla znudzonych wiejskimi rozrywkami proponujemy minigolf- istnieje możliwość wykupienia pojedynczej gry lub zniżkowego karnetu na kilka rund.

Gdy aura wyklucza plażowanie, wówczas można czas spędzić na zwiedzaniu okolic.Warto pojechać do pobliskiego Żarnowca, gdzie można obejrzeć Klasztor i kościół z XVI w. Do Krokowej, gdzie ozdobą jest niedawno odrestaurowany renesansowy Pałac i przyległy do niego piękny park. Warto również wybrać się do Rzucewa(sąsiadujące z Puckiem), w którym mieści się odrestaurowany zamek- Jan III Sobieski i dziedziniec otoczony wspaniałym kwiatostanem, który często jest wykorzystywany przez fotografów jako tło do malowniczych zdjęć.

Dzisiaj niewątpliwie jedną z najważniejszych atrakcji tego miejsca jest piaszczysta plaża i kąpielisko letnie. Plaża jest bardzo czysta i schludna, duży nacisk kładzie się tu na utrzymanie czystości i porządku.

Białogóra może być miejscem wypadowym do pobliskich letnisk, znajduje się na szlaku lini brzegowej prowadzącej do uzdrowisk na Pólwyspie Helskim, a także łatwym dojazdem do Trójmiasta i do Kaszub zw.”Polska Szwajacaria”.