Jak dołączyć do PZSN Start?

To pytanie pojawia się ostatnio dość często – powstają nowe stowarzyszenia oraz coraz częściej kluby pływackie PZP podejmują szkolenie osób niepełnosprawnych (i dobrze!).
grupa-plywackaWedług informacji uzyskanych w PZSN, organizacja (klub, stowarzyszenie…) chcąca uzyskać członkostwo powinna przesłać pocztą lub złożyć na dziennik pismo, w którym zawarte będą następujące informacje:
– nazwa i adres klubu aplikującego,
– dokładny opis działalności klubu na rzecz sportu niepełnosprawnych,
– formalny status klubu – czyli wypis z KRS,
– statut klubu.
Obecne zasady mówią, że PZSN Start nie udziela klubom dotacji przez pierwsze dwa lata od złożenia aplikacji. Przynależność wiąże się z uiszczaniem corocznej opłaty na rzecz związku.
Warto jeździć z nami na zawodu. Nie tylko dlatego, żeby zobaczyć wyścigi czołowych pływaków. Te ostatnie serie też były wzruszające – jak choćby burzowy doping dla Bartka Portały z Zielonej Góry, którego ambicją było pokonać własną życiówkę i popłynąć 100 st. grzbietowym w czasie krótszym niż 3 minuty. Takie chwile właśnie zapadają w pamięć.Warto zauważyć wspaniały występ Patryka Biskupa, który ustanowił potrójny – juniorski, młodzieżowy i seniorski rekord Polski na 50 m stylem grzbietowym, co daje niezłe perspektywy przed nadchodzącymi mistrzostwami (IDM Berlin i LMP Szczecin), a trenerzy kadry Wojciech Seidel i obecny na pływalni Edward Dec  bacznie przyglądali się poczynaniom kadrowiczów tuż przed ważnymi występami. Zawody i „małe grand-prix” jak mówili zawodnicy wygrała Oliwia Jabłońska. Dziękujemy pani Danucie Tarnawskiej i wszystkim organizatorom za możliwość startu w miłej atmosferze.