Otwarte Mistrzostwa Niemiec (IDM) 2013

Kiedy: 23 Maj 2013 @ 07:00 – 26 Maj 2013 @ 14:00
Gdzie: Schwimm- und Sprunghalle im Europa Sportpark
Paul-Heyse-Straße 26
10407 Berlin, Niemcy
Koszt: € 90 pływacy, € 35 obsługa, miejsca na widowni bezpłatne
Kontakt:
National Paralympic Committee Germany – Section SwimmingEvent website

basenWszystkim wybierającym się na zawody do Berlina radzę, by dopilnować terminu zgłoszenia – zarówno na klasyfikację medyczną, jak i do zawodów.
Jeśli chodzi o zakwaterowanie – w Berlinie można znaleźć spanie ze śniadaniem na każdą kieszeń. Właściciele tych bardzo chudych mogą znaleźć ofertę mieszkań do wynajęcia – wówczas wychodzi naprawdę tanio. Zawsze można zatrzymać się pod Berlinem, dojeżdżając wygodnie S-Bahnem, którego stacja Landsberger Allee jest zintegrowana z wejściem na pływalnię.
Podróżującym samochodem przypomnę tylko, że pływalnia leży w strefie ochrony środowiska (Umweltzone) i należy wcześniej wykupić dla samochodu plakietkę potwierdzającą niską emisję spalin (Umweltplakette), którą można nabyć na każdej stacji diagnostycznej w Niemczech (5 €) – jest taniej niż w Polsce (nawet 50 € u pośrednika!). Kary za wjazd do strefy są bolesne.
Publikujemy w ślad za komitetem organizacyjnym ME program konkurencji. Jeśli określona konkurencja jest w programie, nie oznacza to jeszcze, że zostanie ona rozegrana.
Zostanie to ogłoszone po dokonaniu zgłoszeń przez narodowe komitety paraolimpijskie po zgłoszeniu zawodników do danej konkurencji – minimalna ilość to 6 zawodników.