Nurkowanie w Egipcie

Egipt to nie tylko wspaniałe miejsce do nurkowania, ale również raj dla turystów chcących zobaczyć wiele ciekawych zabytków i wypróbować atrakcji dostępnych jedynie w tym zakątku świata.

ATRAKCJE EGIPTU

nurekDo popularnych atrakcji dostępnych w czasie kiedy członkowie rodzin nurków są na wyprawach, należą miedzy innymi narciarstwo wodne water skiing. Jazda na 1 lub 2 nartach po wodzie za holującą motorówką jest nielada atrakcją turystyczną.

Wyprawy łodzią po wodach Morza Czerwonego na pobliskie spoty i wyspy dostarczają niezapomnianych przeżyć. W zależności od regionu są również dostępne łodzie ze szklanym dnem co umożlowia oglądanie wspaniałych raf koralowych i ławic ryb.

Snorkeling, czyli pływanie i nurkowanie przy rafach koralowych w sprzęcie ABC ( maska, fajka, płetwy) to wspaniała zabawa, a jednocześnie przedsmak faktycznego nurkowania.

Podróż na wielbłądzie prowadzącą przez pustynie jest niesamowitym przeżyciem, które nie łatwo zapomnieć.

Przejazdzka po pustyni samochodem terenowym może doprowadzić nas do tamtejszych egpiskich wiosek, gdzie możemy poznać kulturę i zwyczaje egipcjan.

Aby zwiedzić jedne z najbardziej niezwykłych świadectw potęgi Egiptu i wspaniałości jego sztuki, należy udać się w okolice miasta Luksor. W Karnaku obejrzymy imponującą i świetnie zachowaną świątynię boga Amona. Tam również w Dolinie Królów mieszczą się wykute w skale grobowce faraonów XVIII i XIX dynastii, charakteryzujące się niezwykłym, labiryntowym układem korytarzy. Również w tych okolicach znajduje się świątynia Królowej Hatszepsut.

Kolosy Memnona, czyli dwa potężne, kamienne posągi wyobrażające władcę Amenhotepa III. Te kilkunastometrowe, bardzo tajemnicze rzeźby, rozpalały już wyobraźnię starożytnych. Możemy tam odwiedzić fabrykę alabastru, gdzie można zakupić piękne figurki przedstawiające staroegipskich bogów oraz Instytut Papirusu.


To tylko kilka ważnych miejsc, które warto obejrzeć. Egipt kryje w sobie mnóstwo zabytków i miejsc, których nie sposób pominąć, a specyficzny klimat i tajemniczość tego jakże pięknego zakątka świata nie pozwoli nam jedynie spędzać czas na plaży.