Mało możliwości startów? Pomocna dłoń PZP

plywaniePytajcie w Okręgowych Zarządach PZP – niektóre z nich – np. Zachodniopomorski, Małopolski już zadeklarowały, że zawodnicy posiadający aktualną klasę S (bez różnicy, czy PL czy MN) oraz licencję PZP – będą zwolnieni z opłat startowych.
Mam nadzieję, że pozostałe okręgi PZP dołączą do tej pomocy. Daje to wszystkim pływakom niepełnosprawnym możliwości startu znacznie częściej, niż tylko trzy- cztery razy w roku na imprezach dla ON. Niektóre kluby już w ubiegłych latach poczyniły powyższe kroki – wystarczy prześledzić rankingi – zarówno zdrowych, jak i nasze.
Nie przejmujcie się odległymi miejscami zajętymi w tej rywalizacji. Wyniki przecież będą umieszczone również w naszych tabelach. Może z czasem na zawodach organizowanych przez PZP pojawi się klasyfikacja dla zawodników z S-kami.

Wkrótce otrzymamy dalsze informacje dotyczące możliwości wspólnego startu.

Dziękujemy!

W ostatni piątek tj. 25 stycznia część zawodników Szansy Start Gdańsk brało udział właśnie w takich zawodach organizowanych przez PZP i cała trójka poprawiła swoje życiówki 🙂 Patryk Kowalski, Katarzyna Kubica oraz Zuzanna Filipiuk – gratulacje!!

PS. W Grand Prix Polski w Pływaniu Zawody Eliminacyjne do Mistrzostw Europy 21 – 22.11.2015r.w Poznnaniu mogą startować zawodnicy niepełnosprawni wg regulaminów i przepisów federacji „Start” bez ponoszenia opłaty startowej.