Wyciszanie pomieszczeń przemysłowych

Acoustic Foam SAkustyka to bardzo ważna rzecz w każdym lokalu, gdzie odbywają się imprezy i koncerty. Także studia nagraniowe są przygotowywane ściśle pod kątem odpowiedniej akustyki, chociaż akurat w tym przypadku nie chodzi o dobre rozchodzenie się dźwięku, ale o wygłuszenie tegoż oto pomieszczenia. Firmy wykonujące wyciszanie pomieszczeń doskonale wiedzą, czego trzeba takiemu miejscu i dobiorą stosowne materiały wygłuszające. W końcu fani muzyki, niezależnie od jej gatunku, oczekują od swoich idoli naprawdę dobrej jakości wypuszczanych przez nich produkcji. Z tego też powodu studia nagraniowe buduje się właśnie z uwzględnieniem wszystkich tych zasad akustyki. Jest to bardzo ważne, gdyż wyciszanie pomieszczeń to zadanie przeznaczone dla najlepszych fachowców w swojej branży. Jest to ponadto ogromny sprawdzian organizacyjny dla producentów tychże materiałów służących do wygłuszania i wyciszania pomieszczeń w celu poprawy akustyki. Jest to naprawdę bardzo ważne, gdyż nie każdy może sobie pozwolić na wyprodukowanie dobrego urządzenia.

Efektywne odizolowanie pomieszczeń od hałasów ma decydujący wpływ na komfort przebywania w nich ludzi. Poprawa własności ochrony akustycznej ścian zewnętrznych w istniejącym budynku ogranicza się w zasadzie do zwiększenia izolacyjności dźwiękowej otworów okiennych, gdyż głównie tą drogą hałas przenika do wewnątrz. Przenikanie hałasu znacząco potęgują nieszczelności konstrukcji okien, takie jakzniszczone uszczelki, zła regulacja czy odkształcenie profili, a także nawiewniki bez elementów izolacji akustycznej. W takim wypadku znaczną poprawę ochrony przed hałasem zewnętrznym zapewnią nowe okna o odpowiednio dobranej konfiguracji oszklenia.

Jeśli mamy już odpowiednie okna pozostają nam jeszcze maty wygłuszające. Można jest położyć na drzwi czy podłogi. Pomagają one polepszyć akustykę wnętrza, ale też sprzyjają minimalizowaniu głośnych dźwięków docierających do wewnątrz. Specjalna konstrukcja, jaką mają maty akustyczne na ścianę, może przyneść rewelacyjne efekty.